• چارق آگهی ، نیازمندیهای رایگان صنایع دستی، عتیقه جات و آثار هنری
0901 0901 544
مقالات

آرشیو آموزش های خلاقانه :

آموزش تصویری ساخت اریگامی قایق

آموزش تصویری ساخت اریگامی قایق

تاریخ درج مطلب : 1395/06/18

اریگامی چیست؟
هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است. هدف این هنر خلق طرح های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می باشد.
 

به قول تاكتوشي نوجيما مدرس دانشگاه كيوتو و استاد اريگامي تئوري اريگامي را مي توانيم براي همه چيز استفاده كنيم چونكه همه جا هست. (اُري) به معني با انديشه تا دادن و (گامي) به معني کاغذ است.ترکيب آنها با يکديگر کلمه اريگامي را مي سازد. بنابراين اريگامي هنر و انديشه ي تا دادن کاغذ (يا صفحاتي از جنس پلاستيک ، فلز و مواد ديگر) براي خلق شکل هاي مختلف ، مي باشد به طور کلي، اين طرحها با يک برگ کاغذ مربع شکل آغاز مي‌شود، که هر روي آن ممکن است به رنگ متفاوتي باشد و بدون بريدن کاغذ ادامه مي‌يابد.

 

اين شکل ها تعداد زيادي ازحيوانات ، پرندگان ، ماهي ها،وسايل بازي، وسايل دکوري، شکل هاي هندسي و اشکالي در ارتباط با گرافيک ، معماري ، صنعت و ... را شامل مي شوند. که مانند هر هنر و علم ديگري بر گرايش هاي مختلفي تقسيم مي شود که عبارتند از :

 اريگامي طيف بسيار گسترده اي از کودکان تا اساتيد دانشگاه را در بر مي گيرد. تمام مردم مي توانند از آن لذت برده و با خلق طرحهاي جديد به تاريخ اريگامي بپيوندند. 

ما هم از امروز با چارق  مرجع صنایع دستی و دست سازه های خلاقانه  آموزش اریگامی های متفاوت را شروع می کنیم و برای اولین آموزش از قایق بادبانی شروع کردیم و به مرور اریگامی های پیچیده تری را هم در این قسمت قرار می گیرد. امیدواریم که این آموزش ها  را دوست داشته باشید.

با دقت کردن به تصاویر و انجام مرحله به مرحله تصاویر می توانید این قایق زیبا را خلق کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوشحال خواهیم شد نظرات شما دوستان را از قسمت آموزش ها داشته باشیم . برای ارسال هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد می توانید از طریق فرم تماس با ما و همین طور ایمیل info@charogh.com با ما در ارتباط باشید . 

1678

نظرات کاربران

توسکاتوسکا ( 1396/01/12 )
عالی بود ایول میسیییی

بازگشت به آرشیو مقالات آموزشی

چارق
از اینکه به چارق می پیوندید خوشحالیم
به پنل کاربری خود وارد شوید
چارق
به چارق خوش آمدید

ایجاد حساب کاربری جدید
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
چارق