• چارق آگهی ، نیازمندیهای رایگان صنایع دستی، عتیقه جات و آثار هنری
0901 0901 544
مقالات

آرشیو آموزش های خلاقانه :

آموزش ساخت چشم بند فانتزی

آموزش ساخت چشم بند فانتزی

تاریخ درج مطلب : 1395/08/01

بعضی افراد به هنگام خواب باید در محیطی کاملا تاریک قرار گیرند چشم بند وسیله ای است که توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیرد تا نور محیط موجب بی خوابی آنها نشود چشم بند چیزی نیست که بتوان به راحتی انواع مدلهای ان را یافت ولی شما می توانید ایده های چارق ( مرجع آموزش و فروش صنایع دستی و دستسازه های ایرانی ) ر ا به امانت گرفته و برای خود و دوستانتان از این چشم بندهای فانتزی دستساز بدوزید.

 

وسایل مورد نیاز :

  •         قیچی
  •         پارچه
  •         چرخ خیاطی
  •         کش
  •         الگو

آموزش ساخت چشم بند

 

روش کار :

اول از همه الگوی زیر را دانلود کنید و یک پرینت از آن بگیرید الگوی را روی پارچه دلخواهتان قرار دهید و دوتا از این الگو برش بزنید می توانید این دو برش را با پارچه های مختلف و به رنگ های متفاوت انجام دهید.

الگوی چشم بند

 

روی پارچه ها را بر روی هم قرار دهید و کش را لای این دو بگذارید اندازه کش را برای دور سر خود تنظیم کنید تا بعدا به خاطر آن مشکلی پیش نیاید سعی کنید حتما اندازه کش کوچک نباشد چون بزرگ بودن ان چاره دارد و ان گره زدن است.

حالا پارچه ها را با سنجاق ثابت کنید قسمتی از کار را آزاد بگذارید همه دور کار را به جز قسمتی که آزاد گذاشته اید را چرخ کاری کنید.

به وسیله قسمت آزاد چشم بند را به رو برگردانید قسمتی از چشم بند که باقی مانده است را به داخل تا زده و با سنجاق ثابت کنید. این قسمت را نیز چرخکاری کنید. برای تزیین کار می توانید شکل چشم را با پارچه برش زده و برای پلک هم یک مستطیل برش بزنید و بعد یک طرف ان را بهصورت ریش ریش قیچی کنید و بعد با چسب بچسبانید. به جای چسب می توانید آن را دست دوزی نیز بکنید.

 

آموزش ساخت چشم بند فانتزی

 

آموزش چشم بند دستساز

آموزش چشم بند

 

شما هم اگر آموزشی دارید برای ما به آدرس info@charogh.com  ایمیل کنید تا با نام خودتان در چارق ( مرجع آموزش و فروش صنایع دستی و دستسازه های خلاقانه ایران)  قرار داده شود . 

 

 

 

3399

نظرات کاربران

بیتابیتا ( 1397/05/10 )
عالیهه ممنون از سایت خوب شما مطالب خوبی پیدا کردم

بازگشت به آرشیو مقالات آموزشی

چارق
از اینکه به چارق می پیوندید خوشحالیم
به پنل کاربری خود وارد شوید
چارق
به چارق خوش آمدید

ایجاد حساب کاربری جدید
کلمه عبور خود را فراموش کرده ام
چارق